GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Koltuk Taşı
Cuma Eyl. 01, 2017 11:19 pm tarafından horosanlı

» Scorpion gpr
Ptsi Ağus. 28, 2017 8:17 am tarafından ramses28

» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
Çarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
C.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
Ptsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
Salı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
C.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:28 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

FIKRA SEVERMİSİNİZ

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 FIKRA SEVERMİSİNİZ Bir Salı Haz. 29, 2010 8:17 pm

aydin-28

Temel ile Dursun hızlı trende yolculuk yaparken bir sığır çiftliğinin önünden geçerler.

Temel:

"Ula Dursun burda tam 397 sığır var."

Dursun:

"Ula Temel nasıl saydun haçen zırt diye geçtuk."

Temel:

"Onun kısa bir yolu vardır. Ayaklarını sayup dörde böleyrum."

kopptumm taxici !

Taksici müsterisi temelden rica eder;

'asagıya inip sinyale bakarmısınız çalısıyormu çalısmıyorumu acaba'diye

temel inip bakar ve

' Çalışıyor , çalışmıyor ,Çalışıyor , çalışmıyor ,Çalışıyor , çalışmıyor , çalışıyor , çalışmıyo ''
Kayınvalide izgara

Adamın birinin evinde yangın çıkmış. Komşuları yardıma koşmayıp olayı seyretmeye başlayınca iş başa düşmüş.. İlk önce oğlunu yangının içerisinden çıkarıp dışarda beklemesini söylemiş. Dalmış tekrar duman ve ateşin içerisine, kızını çıkartmış dışarıya. Sonra karısını, sonra köpeği ve kedisini. Daha sonra dışarı hiçbir ş...ey getirmeden 3 kere daha içeri girmiş çıkmış. Onu seyreden komşularından biri sormuş: - Niçin yanan eve girip çıkıyorsun dışarı hiçbir şey getirmiyorsun?" diye. - "Kayinvalidem içeride!" demiş adam; "arada bir girip çeviriyorum

Bir gün Temel ile karısı Fadik luna parka gitmiler.herşeye binmişler ama bitek dönme dolaba binmemişler.Fadik Temel`e hadi dönme dolaba binelim demiş.Temel hayır olmaz demiş.Fadik niye demiş.Temel hayır donun gözükür demiş.Fadik Temele hadi mısır al demiş.Temel gelmiş.Fadik Temele ben dönme dolaba bindim demiş.Temel Fadike binme donun gözükür demedimmi.Fadik: Donumu çıkardım bitanem rahat ol.

Kocan Var midur?

Dursun'un karısına kocasının ölümünü alıştıra alıştıra verme haberini Temel yüklenmiş. Gitmiş kapıya.. Başlamış kadına sormaya..

"- Senin teyzen var midur?..

- Vardur..

- Amcan var midur?..

- Vardur..

- Kardeşin var midur?..

- Vardur..

- Kocan var midur?..

- Vardur..

Nah vardur!.."

Bülent Ersoy

Birgün Temel ve Dursun kahveye giderler. Kahvede Temel süt icelim der Dursunda kahve icelim der ve tartisirlar. Sonra garson tartismayi böler ve derki eger kapidan önce kadin gecerse süt ama eger erkek gecerse kahve iceceksiniz. Temel ve Dursun anlasirlar. Sonunda sütlükahve icerler. Sizce kapidan kim gecmis olabilir?

Bülent Ersoy!!!!!!

Oflu Hoca

Of'lu hoca Cuma namazında içki içenleri fena azarlıyordu:

-"Paranızı sokağa atıyorsunuz! Kazanan kim? Meyhaneci...

En büyük dükkan kimin? Meyhanecinin...

En güzel ev kimin? Meyhanecinin...

Ya en güzel araba? Meyhanecinin.

Bu paraları veren kim? Ha sizin gibi kafasızlar..."

Aradan 2 hafta geçer, bir adam koşarak hocanın yanına gelir ve ellerine sarılıp öperek:

-"Allah razı olsun hocam, senin verdiğin içki vaazı sayesinde hayatım kurtuldu.."

Hoca memnun:

-"Aferin, içkiyi bırakmanın mükafatlarını ahirette de göreceksin oğlum." der. Adam düzeltir:

-"İçkiyi bırakmadım hocam, MEYHANE AÇTIM!"

Benim Kocam Yapmaz..

Uluslararasi ölçekte bir kadin arastirmasi yapan sosyolog,dünyanin
çesitli ülkelerinde kadinlara bir soru sormus.

Kocanizi baska bir kadinla yakalarsaniz ne yaparsiniz ?

Soruya ülkelere göre verilen yanitlar ise söyle olmus:

Isveçli : Neyimi begenmedigini sorarim.

Rus : Evi terk ederim.

Fransiz : Sesimi çikarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim.

Italyan : Kadini vururum.

Ispanyol: Kocami vururum.

Yunanli : Her ikisini de vururum.

Türk : Benim kocam yapmaz!

2 Bebek

2 bebek pusetlerinde battaniyelerinin altinda oturuyorlarmis.. biri digerine sormus:

"Sen eykek bebek misin kiz bebek mi?" Oteki ellerini havaya kaldirmis:
"Biymiyoyum.. nasil anlayiz ki?" Bizimkisi
"ben biyiyoyum akillim bak..." demis ve otekinin battaniyesinin altina kafasini sokuvermis.. 2-3 saniye sonra kafasini disari cikarmis ve gulumsemis:

"Sen kiz bebeksin ben de eykek bebegim.."
"Ama neyden anladin???" diye sormus oteki...

"Cok kolay akillim... senin patikleyin pembe benimkiley mavi..."

Selamlar,
Dün dinlediğim bir fıkrayı paylaşmak istiyorum...

Çok fakir bir adam varmış...Bir gün Allah'a mektup yazıp para istemek aklına gelmiş...
"Ey güzel Allahım sen herşeye gücü yetensin,istekleri geri çevirmezsin, bana 100 milyon gönderirmisin" gibi,bişeyler yazmış...Alıcı Allah diyerek posta kutusuna atmış...Postacılarda zarfı görünce dikkatlerini çekmiş açıp okumuşlar,acımışlar da garibe,kendi aralarında para toplamışlar,90 milyon bir zarfa koyup adamın adresine göndermişler..
Adam zarfı almış açmış bakmış 90 milyon..."Ey güzel Allah'ım senin büyüklüğünü bir kez daha anladım,sana şükürler olsun,ama gel gör ki bu şerefsiz postacılar 10 milyonumu kestiler....

Temel ayı avlamaya çıkışını arkadaşı Dursun'a anlatıyor:
Geçenlerde ayı avına çıktım,ormanı aradım taradım ayı bulamadım. Yorulup bir ağacın gölgesine uzandım.Bir müddet uyumuşum, uyandığımda ne göreyim ayı başucumda duruyor...
Hemen kalkıp koşmaya başladım ben önde ayı peşimde.Tam ayının nefesini ensemde hissettim. Nedendir bilmem ayı düştü !?..
Sonra yine koşmaya başladım. Ayı toparlanıp beni takip etmeye başladı yine. Yine arayı kapadı, nefesini ensemde hissettim yeniden düştü.
Dursun söze karışır:
Ula Temel sen çok cesaretlisin ben olsam altıma etmiş idum.
Temel:
Ula Dursun sen ayının ne içun duştuğuni

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]