GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Koltuk Taşı
Cuma Eyl. 01, 2017 11:19 pm tarafından horosanlı

» Scorpion gpr
Ptsi Ağus. 28, 2017 8:17 am tarafından ramses28

» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
Çarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
C.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
Ptsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
Salı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
C.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:28 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

YILAN İŞARETİ VE SONUCU

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Salı Tem. 13, 2010 6:28 am

Misafir

Misafir

2 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Salı Tem. 13, 2010 6:43 am

Misafir

Misafir

3 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Salı Tem. 13, 2010 8:22 am

Misafir

Misafir

4 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Salı Tem. 13, 2010 8:46 am

Misafir

Misafir
1...SİYAH OK UZUNLUĞU 10CMX1=10M yani her santim e bir adım düşünülerek
açılan yer ile işaretin olduğu taş arası

2....MAVİ OK TÜNELİN UZUNLUĞU 35 - 40m ve siyah daireye kadar tünel uzunluğu çünki siyah daire koyduğum noktada yılan oyması tümsek işlemesi ile kapatılmış bu da bize tünelin sonu anlamında

3.....üç siyah çizikler ve kırmızı renkteki rakamlar 1 2 ve 3 bu çizikler 1 2 3 orada olan oda sayısı

4.....yeşil ile işaretlediğim oklar rakamları 5 5 5 yeşil ok oda bitişi ile yılana olan
mesafe yani aradaki fark tünel ile oda arası kapatılmış anlamında

6..... siyah yuvarlak tünelin sonu

7.....SARI OK açılan yerin yönü 7 adım ileride

8.....8 nolu rakam burda ikinci tünel ama bu tünel 40 cm lik tünele ekleniyor

bu açılan yerin hemen alt tarafı bayır sırtlarında yaklaşık 15m aşağısında YUVARLAK OYMA VAR ama malesef çekmeyi unuttum bu yuvarlak oyma bizi bu yer altı odalarının olduğunu söylüyor

5 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Çarş. Kas. 10, 2010 5:37 am

envidor

metın ustam sıze gore güzel çözulmuşte bana göre çözumu öle degıldır,ha siz çözup açtıysanız ona sözum yok ama başkası çözup almışsa sızın bu çözumunuz bana göre yanlış
şimdi neden dıyecen
1. sıyah okla cızdıgın yer işaretle acılan yer dıyon o işaret yılansa neden orayı olçuyorsunuz yanı yılanların hep kuyruk tarafındakı kıvrım mı mesafeyı verır,
2.mavi okla çizdıgınız yer tunelın uzunlugu dıyorsunuz,yanı ya yılanın kafa tarafından ölç yada sıyahla işaretledıgının ordan ölç yanı neden orası
3.siyah yuvarlak tunelın sonu dıyorsunuz yanı yuvarlaklar hep tunelın sonunu mu gösterır belkı tunelın içindekı kuyuyu anlatıyor olamaz mı
4.sarı ok acılan yönu gösterıyor dıyonda sıyah okla oaranın arasındakı baglantı garıp degılmı yön gosteren tarafta olmazmı mesafe veren yer
ustam bana göre bu yılanın çözumu bu olamaz
daha başka olamaz mı,bak dedıgım gıbı sız actıysanız burayı işaretı çözerek ona sorum yok ama bu çözum böle degıldır

6 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Çarş. Kas. 10, 2010 5:45 am

Misafir

Misafir
diyorsunki bu çözüm yanlış
ozaman sil baştan sen çöz bakalım.
bu konudaki işçilikleri olsun işareti olsun gidip yerinde bizzat görerek
konuyu açtım aşagıdaki tünel uzunluğu ile yılan işaretini 20 sefer ölçüp biçip
konu olarak açtım.
bu konudaki şekillendirmeler hayal ürünü ise ben sizleri kandırmam
ancak kendimi kandırırım
zaten sizin gibiler benim yardım şevkimi kıran.
bu açtığım konuda en ufak bir yanlışım vy şüpem olsa bu konuyu komle siler kaldırırım

7 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Çarş. Kas. 10, 2010 6:22 am

envidor

ne dıyon sen sızın gıbıler derken,dogru cumleler kullan,ne dıyom sen actıysan tamam dıyorum,ama sen acmadıysan çözumlemelr yanlışta demıyorum ama yazdıgımı okumadan ön yargıda bulunuyon
hanı tartışacagız dıyorsunuz ee tartışalım işte yanı ölçum yaptıgın yerlerle çözulen yerde bagdaşmayan şeyler var dedık ama adam gurede düştun
yanı açık konuşayım ben gayet açık olacam,alıyor adam elıne makınayı buluyor yerı ondan sonra acıyor yerı kaldırıyor malı ordan,daha sonra başkası gelıyor aa etrafa bakıyor burda bır yılan veya başka işaret başlıyor kafasına göre ılk önce tunelı ölçuyor içinı sonra işaretle arasını sonrada bakıyor odalara yanı kafasına göre çözumleme yapıyor tamam ben bu yılanı çözdum dıyor
kardeş hep böle oluyor
BEN SENDE BÖLE YAPTIN DEMIYORUM
ama yapanlar böle yapıyorlar ben şahıt oldum buna o işaret yılan degıldı kare oymaydı
şunu nasıl hesapladın dedyınce adam şaştı kaldı
yanı dıyecegım ön yargılı olma,tartışma olacak elbette yanı çözulmuş olarak konu açıldı dıye oo ne guzel demekle olmuyor kardeş bız burda bır seyler ögrenecek ve ögreteceksek tartışacagızda, gülecegızde ve çözecegızde,öle hemen oyun bozanlık yok,tamam mı yanı hemen bırbırımıze kızıp bırılerını benım uzerımden suçlayarak olmaz
emegın için tşk
ama kırıldım sana bılesın

8 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Çarş. Kas. 10, 2010 8:23 am

magaracı

sevgili METİN ustam
bilğilendirmek amaçlı güzel bir konu açmışsın
böyle konularının devamını bekleriz
ön eleştiriler elbet olaçak bunlara kulak tıkaman gerekir

sevgili ENVİDOR bu sitenin amaacı dostlarımızı bilğimiz doğrutusunda bilğilendirmektir
önçelikle şunu belirteyim BU İŞİN OKULU YOK - EĞİTİMİ YOK herkes kendi tecrübelerini vede büyüklerinin tecrübelerini veya aklının erdiği kadar yorum yaapmaktadır
ama doğrudur ama yanlıştır sonuçta konuyu açan kişiye doğruyu bulmak ona kalmıştır
burada kimseyi inçelteçek ve küçülteçek bir eleştiri yapılmamalıdır kimseyede kırılıp darılmak olmaz hele hele bu kişi yönetiçi bir dostumuzsa bu hiç olmaz
çünkü yönetiçi olanlar site için gözüken ve gözükmeyen tüm çabalarını harçamaktadırlar
bu emekleri hiçe sayamayız
önçeliklede ilk mesajınızda epey bir eleştiri yapmışınız üstelikle çözüme ulaşılmış bir konu için bu eleştiriyi yapmışınız
şunu bilki yapılan iş yanlış olabilir ama sonuçta hedefe varılmış
BUNUN TARTIŞMASI OLAMAZ sadece TEBRİK EDİLİR
sonuçuna ulaşılmış bir işi eleştiri yapmaya bu kadar usta iseniz demekki siz bu işlerde epey ustasınız öyle ise sizde birkaç işte sonuça gitmişinizdir
bizi bilğilendirmek amaçıyla birkaç konu açabilirmisiniz
USTALIĞINIZI GÖRELİM bizde biraz olsun ders alalım
saygılarımla

9 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Çarş. Kas. 10, 2010 8:53 am

envidor

magaracı demiş ki:sevgili METİN ustam
bilğilendirmek amaçlı güzel bir konu açmışsın
böyle konularının devamını bekleriz
ön eleştiriler elbet olaçak bunlara kulak tıkaman gerekir

sevgili ENVİDOR bu sitenin amaacı dostlarımızı bilğimiz doğrutusunda bilğilendirmektir
önçelikle şunu belirteyim BU İŞİN OKULU YOK - EĞİTİMİ YOK herkes kendi tecrübelerini vede büyüklerinin tecrübelerini veya aklının erdiği kadar yorum yaapmaktadır
ama doğrudur ama yanlıştır sonuçta konuyu açan kişiye doğruyu bulmak ona kalmıştır
burada kimseyi inçelteçek ve küçülteçek bir eleştiri yapılmamalıdır kimseyede kırılıp darılmak olmaz hele hele bu kişi yönetiçi bir dostumuzsa bu hiç olmaz
çünkü yönetiçi olanlar site için gözüken ve gözükmeyen tüm çabalarını harçamaktadırlar
bu emekleri hiçe sayamayız
önçeliklede ilk mesajınızda epey bir eleştiri yapmışınız üstelikle çözüme ulaşılmış bir konu için bu eleştiriyi yapmışınız
şunu bilki yapılan iş yanlış olabilir ama sonuçta hedefe varılmış
BUNUN TARTIŞMASI OLAMAZ sadece TEBRİK EDİLİR
sonuçuna ulaşılmış bir işi eleştiri yapmaya bu kadar usta iseniz demekki siz bu işlerde epey ustasınız öyle ise sizde birkaç işte sonuça gitmişinizdir
bizi bilğilendirmek amaçıyla birkaç konu açabilirmisiniz
USTALIĞINIZI GÖRELİM bizde biraz olsun ders alalım
ustam ben yanlış bır şey demedımkı ama metın ustam benı yanlış anladı,ben ıyı bılırım demedı ama şu şekılde de olamazmı dedım hemen sızın gıbılerden zevkım kırıldı dıyor nıye sınırlenıyorkı.
tabıkı sonuca ulasılmış bır yer bunada ıtıraz etmıyorum
emegıne de teşekkur ettım zaten,bır yerde sonuca gıdersem nasıl çözdugumu anlatırım,ama çözulmuş yerlerınde konusunu acabılırım
saygılarımla

10 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Çarş. Kas. 10, 2010 8:56 am

CANTAR

envidor arkadaşımız size sadece şunu söyliyeceğim bu forumda konu açan yorum yapan arkadaşlarımız asla makam ve mertebe derdinde olmıyan sadece bilgi ve deneyimlerini paylaşmak amacını güden arkadaşlarımız dostlarımızdır ve bu sevdaya gönül vermiş en genci yaşı 35 en yaşlısı ben 56 olarak bu işi 35 senemizi vermişiz bu gün sizin ziyaret ettiğiniz bir çok forumda benim bizzat yazdığım kaleme aldığım konular bir çok kişi tarafından kendilerince yazılmış gibi sizlere sunulmaktadır.En basit örnekleri daha kimse turtle mezar chicken mezar formatlarını bizden aldıkları gibi Bu forumda asla sizlere yanlış bilgi verilmeme gayreti içindeyiz ama bizlerin bu şevkini gereksiz yok öyleydi değildi muhabbetleri ile bozmıyalım lütfen arkadaşımız bir sonuca ulaştığını söylüyor yok hayır öyle olmaz diye nokta koyuyorsunuz sizin çözümünüzü de siz yazın birlikte bu şekildede bir sonuca ulaşılmış diye kafamızın bir yerine aklımızın bir köşesine ekliyelim.
farzedelim bir işarete siz kuzeyden gelerek buldunuz ve sağını solunu o şekilde araştırdınız diğer bir arkadaşımızda güneyden geldi ve sağını solunu kendine göre araştırdı aynı hedefte karşı karşıya geldiniz sizin sağınız onun solu onun sağıda sizin solunuz oldu bu şekilde değerlendirin konularınızı ama kırıcı yorum ve paylaşım yapmıyalım lütfen bizler 17.000 kayıtlı üyesi olan ve her gün en az 5.000 üyenin giriş çıkış yaptığı zamanını ayırdığı Gizlihazineler in ekibiyiz biz hayali 30.000 üyemiz var diye hava basıp günlük 40 50 kişinin olsunda 100 kişinin üyenin katıldığı bir forumda değiliz her hangi bir dedektör firmasının çığırtkanlığını yapan kişilerde değiliz amacımız bilgi ve birikimlerimizi paylaşmak sizin doğrularınızında bizim doğrularımız olmasınıda bizden beklemeyiniz yorumlarımızı beğenirsiniz beğenmezsiniz sizde kalsın biz sizlerden ne bir teşekkür nede bir başka ödül bekliyoruz lütfen kırıcı olmıyalım daha güzel günler paylaşımlar bizleri bekliyor.
saygılarımla

Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
Bende 1 Bilgi Vardı.
Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...
http://gizlihazineler.yetkin-forum.com

11 Hmm Bir Perş. Kas. 11, 2010 3:33 am

Moon Shield

Sevgili Metin ve Cantar ustam.. Vermiş olduğunuz yılan bilgisi için teşekkür ederim.. Çok açıklayıcı olmuş.. Sizin bir öğrenciniz olarak hala mantığınıza hayranım.. Bana göre, İşareti yapan kişi işaretin mantığını bilendir.. İşareti çözen kişi, o işareti yapanını zihnini çözendir.. Hayalcilik olmadan, mantık olmadan, bilgi olmadan olmaz.. Herkesin kendine göre bir düşünüş ve problem çözümü vardır, öyle değilmi.. ? Sen 2 ile 4 ü toplarsın ben 4 le 2 yi.. Ama sonuç aynıdır.. Anlatmak istediğim anlaşılmıştır sanırım.. Moon ekibe geri döner.. tabi kabul ederseniz Smile)

12 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 8:14 am

envidor

HUYENIZE BÖLE OLSA OLAMAZMI DEDIM,ŞÖLEDE OLABILIR DEMEK YERINE bır yerde şartlanmış,dıyorum sen çözup sonuca sen ulastıysan tamam dıyorum onuda demıyor bunu da
ben hıç bır şeye seslenmıyorum siz yazın siz çizin
o zaman nasıl paylaşim yapacaksınız,o işarete istedıgın yerden gelsende baksanda degışen bır şey olmaz ustam
ama bız böle deriz dersenız onada okey derım sıte sızın kaptan sizsinız rotayıda sız cızersınız benım ne haddıme bılgıyı degıştırmek
ıyı akşamlar

13 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 8:40 am

AKBABA

envidor,kardeşim öncelikle şunu bilende yarar var.bu sitede kırıcılık,hakaret,küçük görme,hakirlik,aşağılama ,büyüklenme v.s insanlığa yakışmayan tavırlar sergilenmez ,bugün üye olan veya yönetimin üst kademesinde olanda olsa gereken yapılır,sonuçta burası bir paylaşım sitesi ve hepimiz insan ve kardeşiz,sadece bilgi üstünlüğü mevcuttur,metin in açtığı konuyu sen aynı stil ve konumda açsa idin hepimiz seni takdir eder ve emeğine teşekkür ederdik.metin bu bilgiyi sunmakla ne gibi bir menfaati olur ,kocaman bir hiç,sadece bizlere bilgi sunumu yapmakla bir görevi yerine getirmiştir.bu gemi batacaksa hep berber ,kurtulacaksa hep beraber,kaptanı tayfası aynı ,inşaalah yazdıklarımdan yine bir alınganlık çıkarmadan amacımızı anlamışındır.site paylaşıma açık polemiğe kapalıdır. a.e.o.

14 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 9:48 am

envidor

dedıklerım yanlış anlasıldı ama neyse sorun yok kalbınızı kırdıysam özur dılerım ALLAHA emanet olasınız

15 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 7:32 pm

CANTAR

Bizi anlayışla karşıladığın için teşekkür ederim artık bizim ailemizin camiamızın bir ferdisiniz
gönül kırmak değil gönül almak kazanmak olmalıdır desturumuz

Kalp bir cam bardak gibidir kırıldığı zaman dünyanın en mükemmel yapıştırıcısını getirseniz bile ilk günki gibi olmaz kalpte bir burukluk olur

Ama şunuda unutmamalıdır ki büyük aşklar büyük dostluklar patırtılı gürültülü kavgalardan sonra doğar.

Buradaki dostluğumuz sanal alemdedir çoğumuz birbirimizi hiç görmemişizdir yakından tanımamışızdır yüz yüze gelmemişizdir ama birimizin canı yandığında hepimizin canı yanmış gibi acı çekeriz duyarız çünki biz dostuz arkadaşız bu her zamanda böyle olmalı ve daimada olacaktır.

Güzel günler paylaşımlar dostluklar dileği ve temennisi ile hoşçakalın.........

saygılarımla

Bende 1 Bilgi Vardı.
Benimde 2 bilgim oldu...

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...

16 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 8:12 pm

CANTAR

Bana göre bence yılanın çözümleri şu olabilir.

Yılan insanın cennetten çıkarılmasına sebeb olan hayvandır kitaplar öyle diyor ben demiyorum..
Yılan dini sembollerde ölümü ifade eder

Yılan çöreklenmiş şekide uyuyor vaziyette ise bulunduğu taşın altında araştırmamı yaparım

Yılan çöreklenmiş bir şekilde havaya doğru başını dikmişse ağzı açıksa savunma durumunda tuzaklı bir yer olduğu yine kendi bulunduğu taşın altında veya arkasında olduğunu düşünürüm ona göre tedbirimi alırım araştırmamı yaparım

Yılan uzun vaziyette ise onu bir ok işareti gibi algılarım gittiği yönde yılanın saklanabileceği gizlenebileceği bir yeri araştırırım ama aldatıcı bir anlatımı varsada yılanın arkasında öyle bir yer araştırırım.

Yılan dalgalı bir şekilde yapılmış ise o zaman araştırma yapacağım yere bir dönemeçli virajlı yerlerden sonra ulaşabileceğimi düşünürüm bu bir patika olabilir bir dere kıvrımları olabilir veya hemen yakınında bana engel olabilecek beni etrafından dolaşarak geçmemi zorlayacak engelleri araştırırım buradada dikkatimi yılanın kıvrımlarında kıvrımlarının yakınında murç izi put haç X gibi ikinci işaretin olup olmadığına bakarım araştırırım bu bana hangi kıvrımda ise gidiş yönümdeki kıvrımda nerede durmamı nereye bakmamı bana anlatır ifade eder.

Yılan yine kıvrımlı olarak gider vaziyette ama kafasını kaldırmış dikilmiş bir şekilde sağa bakarsa kıvrım sayısı kaç ise o kadar viraj dönemeç gittikten sonra sağ tarafımda araştırmamı yaparım eğer sola bakıyorsa sola bakarım arkaya bakıyorsa geriye doğru dönüp bakarım ileri doğru bakıyorsa karşıma bakarım o yönde araştırma yaparım

Yılan bir delikten çıkar veya girer vaziyette yapılmışsa bulunduğu taşın altında araştırmamı yaparım

Bu yılan işareti olan bir alanda araştıra yapacaksam açma yapacaksamda kendimi koruma maksatlı olarak tedbir olarak eldiven ile zemin yoklamamı yaparım zira belki inanırsınız belki inanmazsınız o sizlerin takdirine kalmış bu alanların bu yerleri hazırlıyanlar tarafından zehirlenmiş olabileceğini her zaman aklıma getiririm

Her işaretin ikinci bir tamamlayıcı işareti muhakkak vardır bu bize ne tarafa yönelmemizi bakmamızı bize anlatır.Her zamanda iki ihtimali aklımdan çıkarmam tam tersini düşünerek yapmışlarsa diye de düşünür neticeye ulaşmaya çalışırım.

Benden bu kadar
saygılarımla

Bende 1 Bilgi Vardı.
Benimde 2 bilgim oldu...

17 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 10:33 pm

Moon Shield

Smile Yılanın dili, çatallı oluşu, pullarını unutmuşun.. Tehlike arz edenleri, boğumları, genelde topraktan girişi olduğunu Wink Yılan sumu içer, ininemi döner, güneşlenirmi ? Avamı gider? Küçük ama önemli ayrıntılarıda ben ekliyeyim..

18 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir Cuma Kas. 12, 2010 11:20 pm

CANTAR

ben yaşlıyım ihtiyarım aklıma gelenleri yazdımmmm
geri kalanıda sen ekle boşuna mı yetiştirdi Taşcı ustan seni
a.e.o

Bende 1 Bilgi Vardı.
Benimde 2 bilgim oldu...

19 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir C.tesi Kas. 13, 2010 5:02 am

envidor

cantar ustam dılıne ve emegıne saglık işte bu

20 Geri: YILAN İŞARETİ VE SONUCU Bir C.tesi Kas. 13, 2010 5:43 am

Moon Shield

Bu konulardabeni Metin Usta Eğitti.. Taşçınında emeği var ama tartışmasız bildiklerimin yüzde 70 i Metin abimsayesinde Smile) O yüzden bende üçgenci kareci dikdörtgenci oldum Razz

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]