GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Koltuk Taşı
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimeCuma Eyl. 01, 2017 11:19 pm tarafından horosanlı

» Scorpion gpr
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimePtsi Ağus. 28, 2017 8:17 am tarafından ramses28

» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimeÇarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimeC.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimePtsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimeÇarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimeC.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimePtsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_minitimePtsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 0 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:28 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR....

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Empty TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Bir Perş. Ekim 07, 2010 8:53 am

CANTAR

CANTAR

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Default6
Bu konuya bu sevdaya gönül vermiş arkadaşlarımızın en büyük hayalleri bir gün çok iyi bir yerde çok ama çok iyi bir gömüye bir hazineye ulaşabilmek bu şekildede mevcut maddi manevi sıkıntılarından biran önce kurtulmak rahata huzura erebilmektir.
Bu konuda bu uğurda da zaman zaman arkadaşlarımız ellerindeki mevcut variyetlerini harcamakta çoluk çocuklarının rızıkları olan paralarını variyetlerini gözlerini kırpmadan harcıyabilmektedirler.
Bunun doğru bir davranış olup olmadığı sizlerin takdirlerine kalmış diyeceksiniz ki bulunursa iyide bulunmayınca kötü mü ?
Bu sevdalanılan gözü kara bir şekilde yapılan definecilik merakı inanın bir çok kişinin hayallerini süsler ve bir şekilde babaları dedeleri amcaları akrabalarından birileri muhakkak bu çemberin içinden geçmiştir emellerine ereklerine ulaşabilmişlermidir ulaşamamışlarmıdır bulmuşlarmıdır bulamamışlarmıdır onun orası bizlerce meçhul doğrusunu ancak Allah bilir.
Fakat şu bir gerçektir ki bu definecilik işi Antik çağdan bu güne kadar yaşamış olan bir çok kişi insan bu işi bir şekilde yapmıştır .
Bir çok define gömü hazine bu insanlar tarafından bulunmuş ya alınıp kullanılmış yada yerleri değiştirilmiş veya hiç bir şekilde alıp bulunamıyacak hale duruma getirilmiştir.
Yüzeye yakın bu tip variyetlerin gömülerin definelerin hazinelerin bir çoğu bir kısım insanlarca değerlendirilmiş olduğundan artık büyük bir gömüye hazineye defineye ulaşabilmek hayli zorlaşmıştır hatta imkansızlaşmıştır.
Böyle bir zor işle uğraşmaktansa iyi bir dedektör ile daha önce yaşam olmuş yerlerde deniz kıyılarında kumsal alanlarda der ırmak su kıyılarında eski viranelerin çevresinde tektekçlik yapmak sureti ile bir şeylere ulaşabilmek daha akılvari akla uyğun bir uygulama çalışma olacaktır.
Tektekçilik adı üstünde tek başınıza yapabileceğiniz bir uygulama çalışma şeklidir asla yanınızda ikinci bir kişiye gerek duymadan bu uygulamada çalışma şeklinde sadece size iyi bir dedektöre bir komando bıçağına ve aşağıda gördüğünüz kazma kürek takımına ihtiyacınız vardır.
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... 11an5
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Kilifli-komando-bicagi


TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Kazma-Kurek-Ikisi-birarada-tasima-kilifi__29288347_1

Katlanabilir bu mini kazma kürek.Dağcılar ve kampcılar ve DEFİNECİLER için super bir ürün. Piyasada deprem kazma küreği diye biliniyor.Evinizde bahçenizdeki çiçeklerin topraklarını kazmakta ve piknikte aklınıza gelebilecek kullanılabilecek gerekli olan yerlerde kullanabilirsiniz.


TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Pr_01_491_max

Tek sap üzerinde bulunan katlanabilir kazma ve kürek.
Kendi üzerine katlanabilir sap.
Metal sap üzerindeki plastik kaplama.
Az yer kaplaması ve daha rahat taşınabilmesi için özel tasarım.
30 cm sap ve açık kürek şeklinde 46 cm dir ve sadece 350 gr ağırlık.
18 cm katlanmış uzunluk.

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... 1389b

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Article-1197342-059597BF000005DC-787_468x3921


_________________
Bende 1 Para Vardı.
Sendede 1 Para.
Paraları Değiştirdik.
Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
Bende 1 Bilgi Vardı.
Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...
http://gizlihazineler.yetkin-forum.com

2TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Empty Geri: TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Bir Perş. Ekim 07, 2010 9:54 am

CANTAR

CANTAR

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Default6
Marka ismi vermem gerekirse white's fısher garret markalarının son teknoloji ile üretilmiş ama tek para bulabilen özellikle üzerinde tek para bulduğunda haber veren tek para işereti ve ısıkla ve ses ile haber verebilen bir bir dedektör seçmelisiniz ,Yerli üretim yapan firmalardanda Kyzikos'u sizlere gönül rahatlığı ile önerebilirim.Diğer üretim yapan firmaların ürettiği cihazlardan farkı altın'ı özellikle farklı ses frekansı ile duyulabilen ayırt edilebilen ses ile bizlere netice varmesi ile benim yukarıdaki 3 tercihimden farklı olarak birisi de bu cihazdır.
Yanınızada araziye sahaya çıkarken yukarıdaki açıklama da yapmış olduğum yardımcı alet edavat olarak mini kazma kürek setini ve komando kamasını bıçağını almalısınız .
Sadece komando kaması bıçağıda sizin kazma araştırma işinize yeterli olabilir.
Tek para aramak için mutlaka geçmiştarihini iyi bildiğiniz bir yer seçerek bu yerleşim yeri olur çeşme başı olur konaklama yeri olur bir çok örnek verilebilir, dedektör cihazınızla arama ya geçmelisiniz, yalnız cihazınızla bütünleşmelisiniz ,sesten, ışıktan cihazın vermiş olduğu diğer sinyallerden iyi anlamalısınız,Cihazınızı aldığınız yerden firmadan cihazınızın sahada arazide nasıl kullanılacağını tekrar tekrar uygulamalı olarak çeşitli metal alaşımları ile tek tek deneyerek cihazınızın bu metal alaşımlar ile karşılaştığında ne gibi ekran skala görüntülerine ve ses farklılıklarına dönüşmesine dikkat etmeli takıldığınız kafanızda istifham yaratan sorularınızı satıcı firmanın yetkili elemanına birevbir sorarak cevaplarını almalısınız.
Bu şekilde boşa kürek çekip vakit öldürmemiş olursunuz.
Arama yapmaya başlayın hiç bir yeri atlamadan her tarafı dolaşınız dedektörünüz sinyal verdiğinde sinyal aldığınız yerde dedektörünüzün başlığını farklı yönde ayırarak bir müddet bekliyerek dedektörünüzün başlığını tekrar aynı yere getirerek sinyal alıp almadığına bakınız eğer tekra sinyal aldı iseniz elinizdeki mini kazma kürek ile veya komando bıçağınızla o alanı kazınız.
Çıkan toprağı yere serin makinanızı kazdığınız yere tekrar tutunuz eğer dedektörünüz cihazınız tekrar sinyal verirse kazmaya devam edin sinyal vermezse yere serilen toprak üzerine tutun muhakkak sinyal alırsanız toprağı karıştırın muhakkak bu kazılan toprak içerisinde tek paraya veya yüzük bilezik vs.vs metal bir objeye rastlayacaksınız .
İşlemi bu şekilde olmasını düşündüğünüz tüm alanı tarayana kadar devam ediniz .
Bizlere bu konuda çalışma yapmış neticeye ulaşmış kendi deneyimlerini uygulamalarını çeşitli bilgiler verebilecek arkadaşlarımızda mutlaka olacaktır.
Onların bu deneyimlerini verdikleri bilgileride araştırma yaptığımız bölgede uyğulamamızda fayda vardır.

Tektekte en çabuk ve hızlı bir şekilde sinyal aldığınız yeri kazmanız ve çıkan toprağı ayağınızla sermeniz dağıtmanız ve elinizdeki dedektörünüzü cihazınızı bu kazılan yerden çıkan toprağın üzerinde gezdirin ve hemen kaybetmiyeceğiniz bir çantaya cebinize koyun

en doğru olanı topraktan çıkar çıkmaz yıkamalı yoksa çamur kuruduğunda kolaylıkla üzerinden çıkmıyor.Bazı arkadaşlarımız her ne kadar yıkanma işlemine karşılarsada iyice yıkandıktansonra yine iyice kurutulursa üzerinde yeni defarmosyonlara sebeb olmaz .Siz hiç bir müzede bir özel kolleksiyonda üzeri çamurlu bir şekilde bir objenin sergilendiğini gördünüzmü?Burada önemli olan bulunan objeye sert metal türevi cisimler ile çizikler aşınmalar oluşturmamak meydana getirmemek orijinalliğini bozmamaktır.Numizmatik malzemeleri satan yerlerde bulunan objenin orijinalliğine zarar vermeyecek kimyasalları satın alarak bu temizleme işlemlerini de gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.
Tekteğe tek başına gitmek lazım çünkü yanında gelen arkadaşın tek tek ten sıkılır onun beklentisi küptür.
İmkanın varsa mutlaka pinpoint şart zaman çok önemli o işte çok faydası olur
İnsanları özellikle yeni başlayanları makina konusunda bilinçlendirmek lazım gerçekten çöp denecek makinalara dünya kadar para yatırıyorlar üstelik verdikleri paranın yarısına hatta çeyreğine iş görecek makina alabilirlerken birikimlerini harcıyabiliyorlar.
Açtığınız çukurun toprağını etrafa şaçmayınız işiniz bittiğinde çıkan toprağı ayağınızla iterek çukuru kapatın ki tektekçilerden şikayet olmasın!! Çukuru görenler fesatlanıyor.
Filanca yeri kazmışlar delik deşik etmişler .. gibi ileri geri laflar edebiliyorlar.

Tek para toplamak veya Tektekçilik ileri derecede uzmanlık,sabır ve bilgi gerektiren bir uğraş

olmakla beraber mutlaka alacağınız veya kullanacağınız cihazın ülkemizin toprak şartlarına uygun olmakla

beraber cihazınız hakkında cok iyi ders almanız ve ustaca kullanmanız gerekmektedir.

Kullandığınız cihazla bütünleşeceksiniz.

Çünkü burada sizin ne kadar usta olursanız olun sonuca götürecek olan odur.

Özelliklede metallere verdiği sinyallere kulağınızın aşina olması gerekmektedir yoksa boş yere her tarafı kazar durursunuz.

Birde tek para aramak özellikle ilkbahar veya son baharın başlarında yapmanızı tavsiye ederim .

toprağın durumu hafif nemli olursa cihazdan daha iyi sinyal alırsınız.
Toprak altında oksitlenmiş para ıslandığı zaman toprağın mineralleşme durumunda kendisini daha fazla öne çıkarır.

Kuru ve çorak toprak ölü toprak olup metalin sinyal seviyesini düşürür ve cihaz tarafından alınabilecek sinyal seviyeside düşük olur.

Tek para nerelerde aranır?

Tektekcilik genelde Kaleler ve cevreleri,Eski yerleşim yerleri ve cevreleri ve en önemli olan yerler ise de
Köylerdeki yerleşim yerlerine yakın büyük akar sulara yakın olan tarlalarda
deniz kıyılarında kumsallarda eski bina yıkıntıları viraneler eski kuyular çevresinde kurumuş kuyular içerisinde eski ulu büyük ağaçların çevresinde eski su kaynakları çeşmeler eski ibadethaneler çevrelerinde özelliklede de sit alanı olarak ilan edilmiş açıklanmış yerler dışında aranılmalıdır.

Tabii burası öncelik verilecek yerler olmalıdır diyoruz ama hiç ummadığınız bir yerde de sizleri mutlu edecek bir şeyler bulma olasılığınız vardır.http://whiteselectronics.com/bullse ... inter.html

Bullseye II Pinpointer
TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Bullseye2

gündüz yapılırsa daha zevkli olu en azından nerede nasıl bir yerde araştırma yaptığını çevresini geleni gideni görür risk azalır.
bulduklarınızı en kısa zamanda en yakın müzeye götürüp bir tutanak karşılığında teslim ediniz.

arazide zaman kaybetmemek için yanınıza bir çanta alın ve kazdığınız toprağı avuçla kontrol ederken cihazınızda sinyal aldığında öttüğünde kazımış olduğunuz toprakla birlikte bir naylon torba içerisne koyarak yanınızda getirmiş olduğunuz çantaya atıp evde ayıklayın inceleyin hem zamandan kazanırsınız hemde ufak parçaları kaçırmazsınız birde aklınızda bulunsun makina bir yerde kesik sinyal veriyorsa konum değiştirip tekrar bakın bazıları bakmadan geçiyor mekan ne kadar tenha olursa olsun mutlaka kulaklık kullanın bu çok fark ediyor white's makinalarda sık sık tetik çekin farkı göreceksiniz.Works side by side with our detectors. It's easy. It's fast. Just locate the target with your detector, push the button and "zero in" on the target's exact location. No tuning. Completely automatic. Works in either "vibration" or "beep" mode. Powerful LED light illuminates target areas when the button is pushed. Powered for up to 20 hours on a single 9-Volt battery.When you've located a target and dug the hole, use the Bullseye II Pinpointer to precisely "pinpoint" the target. No tuning. Completely automatic. Works in either "vibration" or "beep" mode. Powerful LED light illuminates target areas when the button is pushed. Powered for up to 20 hours on a single 9-Volt battery.36 kHz operating frequency, doesn't interfere with any other metal detector.bizim diğer dedektörlerimiz ile yan yana çalışır.
Çok kolay.
Daha hızlı.
Sadece hedef bulmak için senin dedektörü çalıştıracak düğmeye bas ve "sıfır" hedefin tam yerini gör.
Hiçbir ayar gerekmez.
Tamamen otomatik.
Tercihinize göre "titreşim" veya "bip" modunda çalışır.
Güçlü LED ışık düğmesine basıldığında hedef alanları yanar.
Tek bir 9 voltluk pil ile 20 saate kadar çalışabilecek bir şekilde güncellenmiştir.


bir hedef yer var ne zaman ve tam hedef "saptamak" için Bullseye II Pinpointer kullanmak, delik kazdık. Hiçbir ayar. Tamamen otomatik. ya "titreşim" veya "bip" modunda çalışır. Güçlü LED ışık düğmesine basıldığında hedef alanları yanar. Tek bir 9 voltluk pil ile 20 saate kadar güncellenmiştir.

36 kHz çalışma frekansı ile başka bir metal detektörü ile sinyalleri karışmaz.

Hassasiyet ayarı:
hassasiyet ayar düğmesini saat yönünde döndürmek çevirmek sureti ile duyarlılık hassasiyeti artırmak için
veya da saat yönünün tersine çevirilerek duyarlılığı azaltmak mümkündür.

azami hassasiyet için ON düğmesine basın vede "hold" düğmesini
birim kadar aynı zamanda duyarlılık düğmeyi saat yönünde döndürmek
titreşimli veya sürekli bip, daha sonra saat yönünün tersine döndürmek
birim sadece titreşimli veya bip durdurma noktasına döndürerek çevirin.
(ON düğmesine basıldığında Hassasiyet ayarı ise, maksimum izin verilen zaman aralık birimi aşan
bip sesi ya da) her zaman titreşir alanını kullanın

1. ON düğmesini Basın ve sürekli "hold"
metal algılama. Yüksek yoğunluklu da açık olacak LED
aynı anda hedef aydınlatması için. (Birim bip veya varsa
Yakın bir metal hedef olmadan sallamayın, çok büyük olasılıkla
hassasiyet ayarı da izin verilen aralık aşar. Lütfen
Hassasiyet Ayarı göre hassasiyet ayarı
oturum.)
2. Yüksek yoğunluklu da Bullseye ve ON gösterir LED
probun sonuna yaklaşıyor herhangi bir metal dedektörü hazır.
3.When düğme, Bullseye OFF döner çıktı
Işık ayrıca OFF açar.
4. Bullseye's otomatik ayarlama çok az hareket gerektirir
Soruşturmanın veya hareket sipariş metal ve tespit etmek
zemin görmezden. Bozuk para ve diğer küçük metal ile Pratik
gereken bu çok hafif bir hareket aşina olmak
metal bir iğne ucu kadar.
5. Bir tuzlu su deniz kenarında sahilde iyi yöntem hala bir kum kepçe olduğunu.
Bullseye iletken tuz konsantrasyonu ya da algılayabilir
cepler gibi (VLF) tipi metal dedektörleri ile yaygındır.

Garanti
120mm (12cm)Bullseye etkilidir.

Eğer sit alanı içerisinde değilseniz yanınızdaki elinizdeki dedektörün size ait olduğunu belirten faturası var ise yanınızda kazma kürek olmadığı takdirde ve yine daha önceden bu konu ile ilgili araştırmalarınızın neticesinde bulmuş olduğunuz veya herhangi bir şekilde elinize geçmiş olan objeleri müzeye bağış yaptığınızı teslim ettiğinizi gösteren belgeleriniz olsa dahi izinsiz yapılan her türlü bu konudaki araştırma mevcut ülkemiz kanunlarımızda suç teşkil eder.

En son olarakta Tarihi eser niteliğini taşıyan her şey her objenin üzerinizde bulunması arabanızda iş yerinizde evinizde ahırınızda garajınızda kümesinizde köpek kulübenizde bulunması bulundurulması suç teşkil eder.
Tektekçilikle bulunmuş olsada farklı bir şekilde elinize geçmiş olsada suç teşkil eder cezayı müeddiyesi var.
Kanunlar karşısında suç teşkil eder.
Sizi bu konu ile yakalayanlara ben tektekçilik yaparak bunları buldum tek bir tane para dahi olsa ceza almanız işten bile değildir.
Yukarıda yazdığım şuralarda buralarda araştırma yapın dediğim yerler sizlere örnek olarak verilmiştir.Herkesin bildiği gibi izinsiz kazı yapmak mevcut kanunlarımız karşısında bir suç teşkil eder.
Amerika ve ya diğer bu konuda hoş görülü gelişmiş ülkelerde yaşamadığımız için gönül rahatlığı ile araştırma yapın diyemem riski ve tehlikesi size ve sevdiklerinizi üzebilecek sonuçlarıda muhakkak var.
sayğılarımla


_________________
Bende 1 Para Vardı.
Sendede 1 Para.
Paraları Değiştirdik.
Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
Bende 1 Bilgi Vardı.
Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...
http://gizlihazineler.yetkin-forum.com

3TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Empty ALINTILAR Bir Perş. Ekim 07, 2010 8:54 pm

CANTAR

CANTAR

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Default6
ALINTIDIR..


evet arkadaşlar en sonunda yakalandım..
Fazla detaylara zamanım olmadığı için giremeyeceğim olayı yüzeysel anlatıyorum

2 gün önce gece saat 11 de sahilde bir arkadaşımla arama yapıyorduk.sahilde öyle kuşuçmaz kervan geçmez bir kumsal işte..Neyse aniden jandarma devriye arabası çıktı geldi..abiler devriye geziyorlarmış...,
_ definemi arıyorsunuz burada
-hayır komutanım,kız arkadaşım buraya kolyesini düşürdü geçen gün onu arıyoruz
- gösterin nereleri kazdınız ?
-biyeri kazmadık komutanım zaten yanımızda bu küçük kürekten bakşa (kürek 30 cm boyunda el kadar bişey) bişey yok

neyse aradılar biraz kazılmışyer varmı diye..buldular birkaç küçük delik ama hep bozuk para çıkardığımız 20 cm lik delikler

-birşeyler buldunuz mu ?
-hayır bulamadık komutanım
-oğlum doğru syleyin yoksa bu olay Ankaraya kadar gider
-herşey gördüğünüz gibi komutanım..

Neyse aldılar bizi götürdüler jandarma karakoluna..Oraya varır varmaz hemen nöbetçi savcıya bir telefon (komutan telefonla yanımda konuşuyor bende dinliyorum)
-kumsalda 2 vatandaşyakaladık detektörle Savcı bey
savcı soruyor
- Kazma kürek varmı ellerinde ,biyerleri kazmışlar mı ?
- hayır,kazma kürek yok biyeride kazmamışlar
-bırakın o zaman..dedektör suç teşkil etmiyor..

komutan bize dönüp
-serbestsiniz arkadaşlar..bakın dedektörle arama yapmak serbest ama siz siz olun sakın biyerleri kazmayın.yanınızda kazma kürek ve dedektörle yakalanırsanız işte o zaman ceza alırsınız..tek başına dedektörle (kazma küreksiz) arama yapmak suç teşkil etmez..

Ve serbestiz arkadaşlar..sadece karakolda 10 dakika kaldık...saygılar..BİR BAŞKA ALINTI AMA BANA BİRAZ ABARTILI GİBİ GELDİ...


SELAM ARKADAŞLAR BURDA OKUYACAĞINIZ OLAY KELİMESİ KELİMESİNE TAMAMEN NE FAZLA NE EKSİK TAMAMI DOĞRU OLUP OLAY BENİM BAŞIMDAN GEÇMİŞTİR DİNLEYİNİZ HEM DE BU İŞLERİN EN SAKAT DEVRİ VE ZAMANINDA GEÇİYOR OLAY

Şimdi benlen beraber tam 4 kişiyiz olay trakyada bir bölgede geçiyor 5 inci kişiyi almadık çünkü çok müzevir vede onu almadığımız için de jandarmaya yerimizi ihbarlıyor

biz yere gittik 2 adet faturalı alet var ve 1980 yılıllarında oluyor bu hadise landrower jeep aliminyum kasa uzun şasi ön arka vinçli araç her yere dalıyor yerde orman içinde tam tepe kilise kalıntısı olan bir genişdüzlük denizden de 300 metre yüksekliği var yerin burdan geleni gideni görmemiz şart ama orman içi olduğundan geleni göremessin ve tekı grişli çıkışlı olan bir yolu mevcut başka hiçbir gidişin yayan bile alternatifi olmuyan bir yer kalıntı da sadecene temel yerleri kalmışüst yok su toplama 4 adet kuyu var ayrıca çok derin bir kuyusu var ve genişdüz alanı var yarım futbol sahası kadar adamın birini telsizlen taa grişte aşağıda bıraktık gelen olursa haber ver diye bu enayi de uyumuşbir güzel kalmışorda beklerken işin en sakadı bu işte biz onu ne için bırakıyoruz o ne yapıyor neyse çift makine geziyor ben bir yer tespit ettim ve orasını kazıyorlar kazma kurek ne istersen mevcut herşey var 1 metreyi geçmiştik vede sinyalin çok yakın diye ötüğü bir yerde dairesel şekilde etrafımızı jandarma sarmışve dur eller yukarı teslim olun diye ses ve üstümüze projektör tuttular tamam dedik teslim oluyoruz siz kimsiniz dedim çünkü burası dağ başı vede kanunlar burda dağ kanunları geçerlidir dedim ve biz jandarmayız dediler nerenin jandarması bu flanca yerin bu bölge size mi aittir evet bize aittir toplanın bakalım gişdiyoruz ya komutan bak ne güzel yer bak şimdi burda şimdi bir ateşyakıcaz bak et de var ekmek de var içki vs de var bozma neşemizi size de yeter bize de bunu da yiyelim hem anlatırız sonra da istersen nereye oraya gideriz tamammı yapın bakalım adam yanıma yanaşınca baktım iri yarı koca göbekli bir uzman başçavuşmidesine düşkün cinslerden neyse yedik içtik anlattık bu ille de sizi götürmem lazım diyor yaa bak şurda çok az bişi kaldı neymişşunu da bir görelim ondan sonra nereye istersen gideriz bak bi de bir küp çıkarsa ne yapıcan bu jandarmalığı zaten emekliliğin gelmişver istifanı paşalar gibi yaşarsın alle4m kallem tamam razı ettik inanırmısınız bizden fazla kazma kürek salladı çıka çıka 12 adet birbirinin içine konmuşbakır kazanlar çıktı bu çıkınca da başçavuşun dellenmessi gene tuttu tamam kapatalım çukuru gideriz dedim kapatıkta bakırlar da öylecene orda kaldı binildi arabalara nöbetçiyi tekmeleyerek uyandırdım bunun hesabını sonra senden sorucam dedim 80 lerde esas en tehlikeli suç telsiz bulundurmaktı en büyük cezayı burdan alırdın öyleydi o zamanlar 4 tane de telsiz var bugün satılan ruhsatsız konuşulan ufak el telsizleri cinsinden o şekildekilerdendi ................
Geldik jandarmaya başçavuşun erkekliği tuttu attı hepimizi bodrum katına zifiri karanlık yer ışığıbile yok neyse çöktük herbirimiz bir yere bekliyoruz sonra bir asker geldi sadecene beni istemişhazret çıktık odasındayız bakınız esas işler şimdi başlıyacaktır............
dedi yarın hepinizi savcılığa sevkedicem tamam dedim sevket senin emekliliğine ne kadar var dedim ne yapıcan dedi yarın kendine yeni bir işarıyacaksın da ondan dedim ne tazminatın ne de emekliliğin hiçbişi kalmıyacak dedim sen dalga mı geçiyorsun dedi hayır ben çok ciddiyim sen şimdi iyicene düşün taşın yarın sen bizi savcılığa götürürsen ve burda da ifade alırsan sen yandın dedim ona göre ne yapıcanki dedi eee yarın görüşürüz ne olacağanı dedim bu kızdı askere aşağı götür bunu dedi geldik aşağıya aradan 1 saat geçti geçmedi hepimizi bu sefer yukarı aldı çay da yaptırmışneyse bunun kafasına takıldı takıntı şimdi ne olucak bu bişi biliyorki bişiler konuşuyor ama ne içini kemiriyor nedir sorusu kafasında bu dediki ne diyicen yarın o benim bileceğim işbak şimdi benim sana tek bir teklifim var başka da çıkar yol hiç yok nedir dedi ....

şimdi tek ben kalıcam burda aracımı arkadaşları ve tüm malzemeyi bırakıcan onlar gidicek tek bir de bende bir telsiz kalıcak ondan sonra sana merak etiğin durumu söylerim bu bir 5 dakka kladar düşündü tamam dedi her şey benim dediğim gibi oldu arkadaşlar ve araç gözden kaybolunca askere çay getirmesini söyledi ve karşılıklı kaldık ve dedimki ona ben şarköyde evimde oturmuşgece saat 10 sıralarında televizyon seyrederken çoluk çocuk zırrrrr telefon çaldı kız açtıydı benim ve baba sana dedi telefon aldım telefonu hoşbeşön tanıtım muhabettinden sonra sen bana dedinki bak naci usta elimde tamamen orijinal bir hemde kendi bölgemizde bir define olayı var eeee sen hem makine satıyormuşssun hem tamirci imişin hemde profesyonel arayıcıymışın eeeee bak senlen anlaşalım tamam ben halihazırda şu anda filanca yerin jandarma komutanıyım ama ben de defineciyim benim elimde aletim yok sende var sendeki tecrübe ve bu işbilgisi de bende yok gel çıkaralım yarı yarıya kırışalım demedinmi sen bana ????????????????????????????????????????????????????
ya ben seni bu akşam tanıdım nereden seni tanıyormuşum da sonra nerden ben defineciymişim nedir bu saçmalıklar yaa eeee ben yarın savcılıkta öyle söyliyeceğim bir çok önemli yanlışın daha var kazılan yeri kapattık ama kazanlar halen orda duruyor hakime diyeceğim aynısını ve gittik kazanların biri doluydu onun tamamını sen aldın bana da bu oyunu oynadın hakim bey tüm para başçavuçyadır dedimmi herkezin gözü sana dikilicek bana değil yalanmı yaa olmuyan bişiyi benlen hiç alakası olmuyan bu işlere beni nasıl sen bulaştırırsın manyakmısın sen yaa eee işte böyle sen beni oraya götürürsen ben de bunu söyliyeceğim hatta bizden kuwetli rüşvet de istedin yalanmı ''''yalan yok öyle bişi ''' nasıl yok herşey meydanda parayı da sen aldın bize de bu oyunu oynadın hakim bey tüm para başçavuştadır olay aynen dediğim gibi olmuştur ve herkez beni bırakıp sana çullanıcak çıkar bakalım olmuyan altınları ayıkla princi taşını bakalım dedim bu 5 dakka durdu durdu hakkaten böyle mi söyliyeceksin '' hemde noktası vede virgülüne kadar TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_rolleyes TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_lol TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_eek TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_question TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_question TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_question TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_exclaim TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_exclaim TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_exclaim TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_redface TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Icon_redface

DEDİKİ>>>>TAMAM ARKADAŞ NE SEN BENİ GÖRDÜN NEDE BEN SENİ HADİ SANA İYİ SABAHLAR GÜLE GÜLE DEDİ
çağırdım arabayı bindik vede şarköye döndük nöbetçiyi de ertesi gece tam 12 de elini ayağını vede agzına tıkaç şehir mezarlığının tam ortasına ağaca bağladım orda durdu sabaha dek snra çözdüm ama benden arıldı gitti bu ceza da ona yetti

YANİ DİYECEĞİM ANINDA PLAN VEDE SENARYO ÜRETİN BÜTÜN ÇARELERİ DENEYİN BLÖFÜ SONUNA KADAR CİDDİ OLARAKTAN YAPINIZ VE HEP ÜSTE ÇIKMAYA BAKINIZ VEYA JANDARMA KOMUTANLARINI DEFİNECİLİĞE ALIŞTIRINIZ
YAPIN İŞTE BİŞİLER


_________________
Bende 1 Para Vardı.
Sendede 1 Para.
Paraları Değiştirdik.
Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
Bende 1 Bilgi Vardı.
Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...
http://gizlihazineler.yetkin-forum.com

4TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Empty TEKTEKÇİLİK İLE İLGİLİ ÖRNEK VİDEOLAR Bir Perş. Ekim 07, 2010 9:00 pm

CANTAR

CANTAR

TEKTEKÇİLİK NEDİR NASIL YAPILIR.... Default6
https://www.youtube.com/watch?v=CoDL5HSJ1hg&feature=player_embedded#!