GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Koltuk Taşı
Cuma Eyl. 01, 2017 11:19 pm tarafından horosanlı

» Scorpion gpr
Ptsi Ağus. 28, 2017 8:17 am tarafından ramses28

» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
Çarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
C.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
Ptsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
Salı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
C.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:28 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

The graves

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 The graves Bir Salı Eyl. 28, 2010 10:43 pm

CANTAR

avatar


Mezar
Ama sonunda biz mezarlardan izlerini bulmaya başladım. İlk mezar, siper 5 oldu ve sayı 00502 var, o inşaat 00.602 (bir ocak) ile bağlanmıştır. mezarlar ve ocaklar arasındaki bağlantı oldukça Fröjel üzerinde yaygın yorumunun bir öneri o mezar ritüel ya da belki sunan bir tür izleri olabilir olmasıdır. Mezar ahşap bir kapak / kapak on oluşan küçük farklı uzunlukta günlükleri vardı. Kısa ve 220 cm uzunluğunda etrafında yüksek 110 civarında cm uzundu. bir tabut belirtisi yoktu, hiçbir taraf, sadece kapağı bulundu. Ahşap oldukça iyi korunmuş, ancak daha büyük parçalar halinde almak zordu. Belki ait kapağın üstüne çok sayıda hayvan kemikleri bulundu / ocak ve defin töreni sırasında sunan bir çeşit bağlı. 20 yaşında ve yaklaşık 181 - - 184 cm boyunda bireysel içinde 17 civarında bir erkek oldu. O ne kadar bugüne kadar hiçbir eser yoktu. Iskelet gayet iyi araştırmak kolay ve korunmuştur. başının sağ tarafında, sağ gözünün üstünde, yaralanma çeşit sonra havası vardı. Bu adam öldüğünde devam etmektedir çeşit, bir inflamasyon muhtemelen oldu. Bu yaralanma ölüm ya da neden oldu eğer söylemek mümkün değildir.

Şekil 2 sağa. Mezar sayısı 00.502.

mezar iki silah bulunan, onlar inşaat sayısı 01.202 ve 01.602 var. Mezar 01.202 siper 9 ve siper 8 mezar 01602 bulundu. hayır İnşaat. 01.202 adam 30 yer - 45 yaşında. Iskelet ve kötü durumda olan bazı parçalar eksikti. Onun göğsüne koydu bronz iki pennanular broş vardı, iki mavi cam boncuklar, bir balta hala bir gümüş sikke başını, onun kalça üzerine bir bıçak, fragmnets sağ tarafına yerleştirilir sol kolu tahta parçaları ile demirden Bir kemer demir ve giysi küçük tekstil parçalarının toka da bulundu. açmada durum mezarın güney tarafında doğrudan, garipti çok ahşap, demir nesneler ve çanak çömlek içeren iki büyük atık alanları vardı. onlar ya da mezara ait olarak kabul edilecekse değil hala analiz değildir. Bu iki alanda yerleşim ve diğer insan faaliyetlerinin bir tür güçlü kanıt mezarlar dışında kalır oldu. Biz ancak bu kadar aşikar için siper 7 bazı izlerini bulmak yaptı. Ama yine de yorumlanması bir soru.

Şekil 3 sola. eserler ile Grave sayısı 01.202 (örneğin F.4) numaraları ile dikkat çekti.
20 yaşında (Şekil 4 sağa.) - Diğer silah mezar de bir adam, 17 içeriyordu. Ne yazık ki iskelet parçaları çok parçalı ya da eksik olan bir kötü durumdaydı. Adam bronz bir pennanular broş, bir cam boncuk, bir başı, bronz montajları ile sağ kalça üzerinde bir bıçak sağ tarafına, mızrak göğsüne koymuştu. Her iki ve bıçak mızrak oldukça fazla oluklu ve demir yapılmıştır. mezarın güneyinde bazı 1,5 metre oldukça büyük posthole vardı. kuzey mezar alanını ama mezar açık bir bağlantısı var bu durumda o kadar emin değildi dikme ile oldukça yaygındır.

Şekil 4 sağa. Silah mezar sayısı 01.602. Tüm sayıları eserler işaret vardır. 2, 5 ve 6 bronz montaj ile demir bıçak adettir.

Dört mezar sadece bir femur (hiç yapı. 01102) ile siper 7 (Şekil 5), bir belirsiz mezar bulundu. Mezar yok. 00.702 ve 00.902 birbirlerine yakın yerleştirilmiştir. Iki ayrı olanlardan daha bir çift mezar benziyordu. Muhtemelen 00.702 kadar toprağı sürmek suretiyle hasar gördü nedeni sığ bulundu. Hem bireylere hem de erkekti.


00702 yılında adam 27 oldu - 180 cm boyunda - 50 yaş ve çevresinde 177 yaşında. O mezar ve iskelet parçaları hiçbir eserlerin kayıp olduğu gözlendi. 00902 yılında adam 17 oldu - 184 cm boyunda - 20 yaş ve çevresinde 181 yaşında. Onun sağ femur altına yerleştirilen bronz bir pennanular broş vardı. Bu muhtemelen giyim aittir; oldukça mezarlara farklı noktalar üzerinde bu broşlar bulmak için yaygındır. Değer fark bu iki mezar yön, onlar garip mezar no.00802 (se altında) mezar alanında bu yönde sadece birlikte doğu ve batı doğrultusunda yönlendirilmiştir. mezar kalan kuzey güney yönünde oldu.

Tek kadın mezar bu yıl da oldu. açmada 7 00.802 (Şekil 5). Ciddi ve oldukça zor gibi yorumlamak kazmaya garipti. mezar parçaları kalın bir kil ambalaj ile örtülmüştür (10 civarında - 15 cm kalınlığında). iskelet parçaları olmayan anatomik pozisyonlar yatıyordu. Örneğin femur onlar mouldered olmuştur bu yüzden gerçek kemikler üzerinde herhangi bir şiddet belirtisi idi sol tibia, haber arkasında bulundu sol için. Belki bu mezar ikincil bir mezar olarak kabul edilmeli ve bu iskeletin barışlar etrafında taşındı budur. Hep birlikte mezarda yaklaşık 50 eser vardı. Çoğunlukla demir perçin veya perçin başları kil ambalaj bulundu. bir tabut dan olabilir ahşap bir bölgede bulunan iskelet kadar kapatın. Ancak bu mezar anlaşılması çok zor ve biz Fröjel daha önce böyle bir şey bulamadı.
Şekil 5 Tüm yapılar ile 7 01102, unsertain mezar için exept sol gösteren siper için. Bu yapı sadece güney posthole 01.002 olan, güney bölümündeki karanlık bir yama olarak görülebilir.

Özetle!
mezarlar arasında dikme ve atık alanlarından bazı izleri vardı (hendek 8 ve 7 çoğunlukla!). Ancak biz kuzey mezar alanına bulmak gibi bir yerleşim emaresi yoktu. Biz kadınlar bu yıl daha fazla erkek bulduğu ve mezarların iki sözde "silah mezar" olduğunu fark etmek ilginç. kuzey ve güney mezar alanları arasında yapısı oldukça farklılaştırır. Kuzey mezar alanında erkeklerden daha fazla kadın ve üretim, atık dökümlerini ve yerleşim ile karışımına sahip kalır daha güneyde daha açıktır.

Değerinde haber mezarların çok farklı olmasıdır. Örneğin, diğer doğu batı iken bazı kuzey güney doğrultusunda yerleştirilmiştir. Bazı bilim adamları bunun putperestlikle veya Hıristiyanlığın bir işareti olduğunu belirtilmektedir. Kuzey, güney ve putperest olarak dikkate alınması gerekiyor o zaman doğudan batıya bir Hıristiyan mezar yön budur. Biz bulduk ve doğu batı konumunda olan erken Hıristiyan mezar referansla sebebi olabilir.

Ama biz de bazı putperest bu konumu yönünde kullanılan dinin doğrudan bir göstergesi olduğunu söylemek zor çok mezar var. Belki de daha fazla bir soru doğada veya yerleşim şey sonra bir mezar yolunuzu anlatıyor!

Ikimiz de ve kuzey mezar alanında da ortak eserler olmadan mezar bulundu. için Worth çağrı dikkat genelde kuzey mezar alanında kadın mezarlara daha eserlerin (takı ve kostüm ilgili eserler gibi) bulmak. güney Burada üzerinde erkek mezar daha kuzeyde erkek mezar göre donanımlı gibi görünüyor.

Mezarları gerçekten aşağı ve bazı sığ derin, farklı seviyelerde bulunmuştur. Biz var karmaşık bir resim ama hâlâ önemli bir değer önemli bir parçasının tüm Fröjel de mezar özel görünümü üzerinde. 5 erkek, 1 kadın ve 1 belirsiz mezar (inşaatı açmada 7 01102 sadece femur bulundu edilmiştir.), 2 dikme, / atık dökümlerini ve 1 ocak 2 koyu lekeler: Hep birlikte biz 7 mezar bulundu.

Sonuç
bir mezar alanı veya Bottarve 01:20 tarihinde sadece tek bir mezar vardı, bu yıl soruşturmada amacı se edildi. biz yapabilir sonuç bir mezar alanı olduğunu, bu yüzden 900 civarına tarihlenen olabilir - MS 1000 eserlerin göre. Biz tam boyutunu veya daha fazla araştırma bunun için yapılması gereken henüz kompozisyonu bilmiyorum. Yapısı ve Fröjel için "yeni" belki biz kuzey mezar alanı ve okul binasına yakın yerleştirilen erken kilise arasında bir şey olmalı bu mezar alanı düşünmelisiniz. Belki mezar hem pagan ve Hıristiyan biz bunların yönü, hem de kuzeyden güneye ve doğudan batıya ve bulunan eserlerin düşünecek olursak. Bu ancak bir mezar putperest olup olmadığına karar vermek için bir çok belirsiz bir yoldur ve biz de sadece bu mezar alanında incelenmiştir 8 mezar olduğunu ve daha büyük sonuçlara çizmek için çok değil düşünmek zorundayız.


_________________
Bende 1 Para Vardı.
Sendede 1 Para.
Paraları Değiştirdik.
Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
Bende 1 Bilgi Vardı.
Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...
http://gizlihazineler.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz